Egy héttel a várva-várt ellenzéki taktikus demokrácia-diadal előtt ideje, hogy számba vegyük mi mindent tett a Fidesz nyolc év alatt a gazdaságpolitikában! Igaz, hogy ma már nem divat ilyen kérdéseket feszegetni, amióta többek között kiderült, hogy a legkiszolgáltatottabb rétegek is a Fideszre szavaznak, valamint se az IMF, se a hitelminősítők nem buktatták meg a rezsimet, ugyanakkor jobb nem elfelejtkezni az elért eredményekről! Ahogy telt-múlt az idő, össze is gyűlt 8 nemzeti év amelyet prímán össze tudunk hasonlítani 8 liberálkommunista évvel! Biztos nagyon izgalmas lesz!
A háztartások nettó likvid vagyona
Lássuk először a leghúsbavágóbb kérdést, hogy is állnak a háztartások? Nincs jobb érzés mint saját magunkra hivatkozni, vegyük is elő a "háztartások nettó likvid vagyona" nevű mutatónkat, s lássuk miként fosztotta ki a Mészáros-Habony konzorcium a szegény magyar népet:
Úgy tűnik, sehogy.
Az igazszághoz természetesen hozzátartozik, hogy a háztartások hitelállománya 2011 negyedik negyedév óta folyamatosan csökken - az akkori ~11.000 milliárd forintról mára ~7600 milliárd forintra változott ez az állomány (ezen belül a devizahitelek aránya elenyésző arányúra csökkent). Ez önmagában azt is jelenthetné, hogy a háztartások minden megtakarításukat hiteltörlesztésre fordítják, s a nettó vagyon csak azért nő, mert egyre kisebb a negatív előjelű tényező a képletben. Ha megnézzük a nettó vagyon szerkezetét...:
...akkor azt látjuk, hogy a nagyarányú hiteltörlesztés mellett, 2014 óta elképesztő ütemben növekszik az értékpapír-, részvény- és részesedésállománya, valamint kisebb mértékben, de szintén növekszik a készpénz- és betétállománya a háztartásoknak.
Államadósság
Persze, persze, olcsó hitelből könnyű rezsicsökkentést finanszírozni, de mi lesz ennek az ára? Csökkenő államadósság, ugyan már! Hiszen itt a lopás a rendszer része! Nézzük csak meg a tényeket...
Létezik ez a jó kis adósság vs GDP olló nevű mutatószám, ami szemlélteti, hogy mi nő jobban: a GDP, vagy az államadósság? Ha jobban nő a GDP akkor az ország kinövi az adósságot - éppen ez történik a narancssárga térfélen, most már 6 éve folyamatosan. A jegybanki alapkamat is azóta simul szépen a nulla közelébe mióta Matolcsy Úr átvette az intézmény irányítását a szakértőktől. A költségvetési hiányt meg se merem említeni, az övön aluli ütés lenne (nincs az ábrán, de utána lehet nézni - 2006: 20% felett, 2017: 2% alatt), főleg Ferinek.
Foglalkoztatottság
Bőven elég lenne a KSH vonatkozó gyorsjelentését hivatkozásként beszúrni, de abból mindig kifelejtik a vörös-narancs hátteret, így használjuk a sajátunkat:
Igazi sikertörténet kezdett már kibontakozni a vörös térfélen, amikor a narancs rémuralom kettétörte az álmokat!
Összefoglalva
Mindkét oldal megmutatta mit tud, 8-8 év eredményeit egymás mellé tudjuk tenni.
Liberálkommunista ellenzék = hitelből stagnálás, bizonytalanság, felelőtlen pénzgazdálkodás.
Nemzeti keresztény kormányoldal = saját erőből biztos növekedés, vagyonosodás, felelős pénzgazdálkodás.
Április 8-án tessék választani!